Dzięki KlimAir żegnamy pleśń i grzyby
W obiekcie podjęto już kilka nieudanych prób długotrwałego wyeliminowania pleśni i grzybów. W związku z tym przy remoncie zarządca akademika zdecydował się na system prewencyjny. Po trwającej rok fazie testowej zakład malarski KRONE wyposażył wszystkie łazienki w 170 lokalach mieszkalnych w system KlimAir firmy Brillux.
Zakład malarski zaczął od gruntownego wyczyszczenia problematycznych miejsc skażonych grzybem i pleśnią, a na sąsiadujących ścianach zainstalował pasek dylatacyjny KlimAir Entkopplungsstreifen 1867. Następnie ściany i sufity pokryto masą szpachlową KlimAir Klebespachtel 1868. Przed naklejeniem paneli KlimAir Panel 1866 pokryto je cienką warstwą szpachli, a następnie umieszczono je na podkładzie z kleju. Na koniec wypełniono fugi stykowe.
Dzięki konstrukcji zaledwie 10 mm panele są stosunkowo cienkie. Aby zapewnić płynne przejście do istniejących płytek, zastosowano kliny KlimAir Keil 1866 zmniejszające się do grubości zaledwie 5 mm. Następnego dnia malarze zaszpachlowali całą powierzchnię za pomocą KlimAir Klebespachtel 1868. Po przeszlifowaniu jako warstwę nawierzchniową można wykorzystać farby silikatowe, wszystkie tynki do dekoracji wnętrz oraz Klimasil 1908. Z pragmatycznych względów zdecydowano się na farbę silikatową Profisil 1906 w kolorze białym.
Dzięki systemowi KlimAir łazienki w akademiku są obecnie wyposażone w odpowiedni bufor wilgoci. Jest to możliwe dzięki wysokiej chłonności całego układu warstw. Wysoka dyfuzyjność i przewodność kapilarna sprawia, że system pochłania do 1 litra kondensatu na metr kwadratowy w przypadku szczytowej wilgotności, zapewniając skuteczne schnięcie.
Poza prostą obróbką Yüksel Alkac, właściciel firmy KRONE, docenia również jakość KlimAir. System nie stanowi pożywki dla grzybów i pleśni i umożliwia uzyskanie harmonijnego efektu wizualnego. KlimAir nie zużywa się podczas eksploatacji. „Zawsze, gdy w pomieszczeniach mieszkalnych moich klientów pojawiają się pleśń i grzyby, zalecam zastosowanie systemu KlimAir”.