Przewiń w górę

Cityloft, Haarlem

Jakość i wyjątkowa aranżacja.

Dane

Lokalizacja Duvenvoordestraat 65, 2013AD Haarlem

Inwestor Mathijs van Diepen, Haarlem

Wykonanie Woonwinkel ‘t Kooster, Bovenkarspel

  • Jasne wnętrza pierwszej części mieszkalnej powstały w wyniku połączenia jasnoszarych kolorów i materiałów.

    Jasne wnętrza pierwszej części mieszkalnej powstały w wyniku połączenia jasnoszarych kolorów i materiałów.

  • Od samego wejścia rozpościerają się płynnie przechodzące jedna w drugą strefy mieszkalne, których centrum stanowi stół i kuchenka.

    Od samego wejścia rozpościerają się płynnie przechodzące jedna w drugą strefy mieszkalne, których centrum stanowi stół i kuchenka.

  • Podczas gdy obserwator zachwyca się klimatyczną lekkością strefy wejściowej, oko rozpoczyna wędrówkę przez szaro-zielone wnętrza loftu.

    Podczas gdy obserwator zachwyca się klimatyczną lekkością strefy wejściowej, oko rozpoczyna wędrówkę przez szaro-zielone wnętrza loftu.

  • Kolory sprawiają wrażenie futerału bryły mieszkalnej, powstałego ze strukturalnego kolażu powierzchni szpachlowanych i lakierowanych.

    Kolory sprawiają wrażenie futerału bryły mieszkalnej, powstałego ze strukturalnego kolażu powierzchni szpachlowanych i lakierowanych.

  • Podłoga i jasne ściany nadają strefie wejściowej przestronnego charakteru i zachęcają do zajrzenia do środka.

    Podłoga i jasne ściany nadają strefie wejściowej przestronnego charakteru i zachęcają do zajrzenia do środka.

  • Aranżacja jest zdominowana przez charakterystyczne kompozycje kolorystyczne i struktury powierzchniowe.

    Aranżacja jest zdominowana przez charakterystyczne kompozycje kolorystyczne i struktury powierzchniowe.

  • Rzut okiem na nowoczesną łazienkę.

    Rzut okiem na nowoczesną łazienkę.

  • Elementy drzwi i okien pokryte czarnym połyskliwym lakierem przełamują kompozycję elewacji.

    Elementy drzwi i okien pokryte czarnym połyskliwym lakierem przełamują kompozycję elewacji.

W zachodniej części miasta Haarlem stoi ceglany budynek z poziomymi pasami w kolorze kremowym. Drzwi i okna pokryte czarnym połyskliwym lakierem przełamują kompozycję elewacji w typowych dla architektury miasta proporcjach, umożliwiając zajrzenie do wąskiego loftu sięgającego wgłąb budynku.

Od samego wejścia rozpościerają się płynnie przechodzące jedna w drugą strefy mieszkalne, których centrum komunikacji stanowi stół i kuchenka. Jasne wnętrza pierwszej części mieszkalnej powstały w wyniku połączenia jasnoszarych kolorów i materiałów. Struktura ceramicznej posadzki stanowi doskonałe uzupełnienie szpachlowanych ścian przypominających stiuk. Podczas gdy obserwator zachwyca się klimatyczną lekkością strefy wejściowej, oko rozpoczyna wędrówkę przez szaro-zielone wnętrza loftu. Kolory sprawiają wrażenie futerału bryły mieszkalnej, powstałego ze strukturalnego kolażu powierzchni szpachlowanych i lakierowanych. Ten fragment wnętrza znajduje swój odpowiednik w wyprofilowanej szaro-niebieskiej bryle kolorystycznej po drugiej stronie wsuniętego atrium.

W mistrzowski sposób zastosowano tutaj charakterystyczne połączenia kolorów i struktur powierzchniowych. Ich oddziaływanie jest jedyne w swoim rodzaju: powstają barwne bryły tworzące wewnętrzną strukturę loftu i nadające wnętrzu plastyczności.

Zastosowane produkty