Przewiń w górę

Stylowa elewacja, Düsseldorf

Rozbudowa i nowy podział kolorystyczny.

Dane

Lokalizacja Wissmannstr. 18, 40219 Düsseldorf

Architekci i projektanci hecker architekten, Düsseldorf

Wykonanie Firma malarska Egon Reipen und Sohn, Neuss

  • Secesyjna elewacja została gruntownie odnowiona, a podział na trzy piętra sprytnie zamaskowany niskimi balustradami i zrekonstruowanym zębatym gzymsem na wysokości okapu sąsiadującego budynku.

    Secesyjna elewacja została gruntownie odnowiona, a podział na trzy piętra sprytnie zamaskowany niskimi balustradami i zrekonstruowanym zębatym gzymsem na wysokości okapu sąsiadującego budynku.

  • Stylowa elewacja jawi się w ciepłym kolorze gołębiej szarości. Wyrazisty podział i ozdobne obramienia okienne zostały utrzymane w kolorze białym.

    Stylowa elewacja jawi się w ciepłym kolorze gołębiej szarości. Wyrazisty podział i ozdobne obramienia okienne zostały utrzymane w kolorze białym.

  • Od powstania budynku brakowało dwóch górnych pięter, co zostało doskonale zamaskowane niskimi balustradami i zrekonstruowanymi zębatymi gzymsami.

    Od powstania budynku brakowało dwóch górnych pięter, co zostało doskonale zamaskowane niskimi balustradami i zrekonstruowanymi zębatymi gzymsami.

  • Parter jest utrzymany w ciemniejszym kolorze szarym, nadając budynkowi solidną podstawę optyczną.

    Parter jest utrzymany w ciemniejszym kolorze szarym, nadając budynkowi solidną podstawę optyczną.

  • Nowoczesny podział elewacji nawiązuje do pionowych linii charakterystycznych dla architektury secesyjnej.

    Nowoczesny podział elewacji nawiązuje do pionowych linii charakterystycznych dla architektury secesyjnej.

  • Dzięki oddziaływaniu światłocieni poszczególne elementy stają się doskonale widoczne.

    Dzięki oddziaływaniu światłocieni poszczególne elementy stają się doskonale widoczne.

  • Ze starej zabudowy dziedzińca zachowano jedynie środkową część wykonaną z wysokiej jakości materiałów: ze starymi sufitami drewnianymi, pruskim sklepieniem kolebkowym, ciepłymi ścianami z cegieł i oknami o wyważonych proporcjach.

    Ze starej zabudowy dziedzińca zachowano jedynie środkową część wykonaną z wysokiej jakości materiałów: ze starymi sufitami drewnianymi, pruskim sklepieniem kolebkowym, ciepłymi ścianami z cegieł i oknami o wyważonych proporcjach.

Po zakończeniu kompleksowego remontu obejmującego rozbudowę i podział kolorystyczny, budynek przedstawia spójną kompozycję – zarówno sam w sobie, jak i w połączeniu z sąsiadującymi zabudowaniami.

Posesja obejmuje secesyjny budynek miejski z roku 1894, wybudowany jako bliźniak, któremu od zawsze brakowało dwóch pięter. Pierwotny plan przewidywał identyczną liczbę pięter dla obu budynków. Do drugiego piętra kompleks ozdabiała delikatna elewacja z rzeczowym parterem i wjazdem na wewnętrzny dziedziniec. Zmiana właściciela nieruchomości otworzyła możliwości rozbudowy i ujednolicenia wyglądu. Zaprojektowano i zrealizowano dodatkowe trzy piętra. Piętro ponadplanowe zostało bardzo sprytnie wkomponowane w budynek, a pierwotna elewacja poddana precyzyjnej odbudowie. Niskie balustrady na trzecim piętrze z historycznymi poręczami jako zabezpieczenie przed upadkiem oraz zrekonstruowany zębaty gzyms na wysokości okapu sąsiadującego budynku, tuszują obecność dodatkowego piętra. Stylowa elewacja jawi się w ciepłym kolorze gołębiej szarości. Wyrazisty podział i ozdobne obramienia okienne zostały utrzymane w kolorze białym.
 
Dzięki oddziaływaniu światłocieni poszczególne elementy stają się doskonale widoczne. Piętra budynku zostały od siebie oddzielone białymi gzymsami nadającymi elewacji lekkości. Parter jest utrzymany w ciemniejszym kolorze szarym, nadając budynkowi solidną podstawę optyczną.

Zastosowane produkty