Przewiń w górę

Remont i rozbudowa oddziału psychiatrii dzieci i młodzieży w klinice w Mutterhaus, Trewir

Utrzymanie i przekształcanie istniejącego budynku dzięki drobnym niuansom

Dane

Lokalizacja Krahnenstraße 6, 54290 Trewir, Niemcy

Inwestor Klinikum Mutterhaus der Borromäerinnen GmbH, Trewir, Niemcy

Architekci i projektanci Heinrich Lessing Architekten PartGmbB, Moguncja, Niemcy

Wykonanie Dahm, Bernkastel-Kues, Niemcy

  • Całkiem nowa budowla od strony dziedzińca.

    Całkiem nowa budowla od strony dziedzińca.

  • Oprawy okien z piaskowca poprzedniego budynku zostały przed wyburzeniem zdemontowane i zintegrowane z nową elewacją w nowym układzie.

    Oprawy okien z piaskowca poprzedniego budynku zostały przed wyburzeniem zdemontowane i zintegrowane z nową elewacją w nowym układzie.

  • Budowla na tyle łączy dwa budynki powierzchniami elewacji w harmonijną kompozycję kolorystyczną.

    Budowla na tyle łączy dwa budynki powierzchniami elewacji w harmonijną kompozycję kolorystyczną.

  • Obiekt spełnia zarówno wysokie wymagania zabytków w kompleksie, jak i współczesne wymogi architektoniczne dla obiektów rehabilitacyjnych.

    Obiekt spełnia zarówno wysokie wymagania zabytków w kompleksie, jak i współczesne wymogi architektoniczne dla obiektów rehabilitacyjnych.

Zarówno każda pojedyncza budowla, jak i cała dzielnica stanowią odzwierciedlenie światowej perspektywy. Jednocześnie jednak ważne było zrozumienie ludzi i ich społecznego współistnienia. Znajomość tego faktu jest istotna dla każdego dewelopera, a jeszcze ważniejsza dla wszystkich, którzy tworzą budynki użyteczności publicznej. Przykładem odpowiedzialności i twórczego podejścia do tego zadania jest dwuczęściowa rozbudowa oddziału psychiatrii dzieci i młodzieży w Klinice Mutterhaus w Trewirze. W ramach prac remontowych powstał dodatkowy oddział, gabinety terapii i badań oraz szkoła dzienna.

Interesujące i bardzo czytelne w aranżacji elewacji jest połączenie  między całkowicie nową budowlą po stronie dziedzińca a istniejącym budynkiem po stronie ulicy. Ta historyczna budowla z 1780 roku nie nadawała się już do ponownego użytku i musiała zostać zastąpiona zupełnie nową konstrukcją. Oprawy okien z piaskowca poprzedniego budynku zostały przed wyburzeniem zdemontowane i zintegrowane z nową elewacją w nowym układzie. W połączeniu z podziałem oraz aranżacją tynków i kolorystyką nowy budynek wkomponowuje się oczywiście w zabytkową ulicę. Budowla na tyle pokryta szlachetnym tynkiem łączy dwa budynki powierzchniami elewacji w harmonijną kompozycję kolorystyczną.

Z wielką pasją został zrealizowany naprawdę wyjątkowy obiekt, który spełnia zarówno wysokie wymagania dotyczące zabytków, jak i wymogi architektoniczne stawiane nowoczesnym placówkom rehabilitacyjnym.

Wykorzystane produkty