Prostoliniowa konstrukcja o klasycznej elegancji i dyskretnej aranżacji kolorystycznej
Lokalizacja Schönebecker Straße, 39104 Magdeburg, Niemcy
Inwestor Franziska Grove, Oschersleben, Niemcy
Architekci i projektanci b 2 Ingenieure, Magdeburg, Niemcy
projekt kolorystyczny Studio Kolorów Brillux, Braunschweig, Niemcy
Wykonanie Bau-Block GmbH Putz- und Estricharbeiten, Oschersleben, Niemcy
Przedłużenie szeregu budynków w Magdeburgu o nową zabudowę szczytową harmonijnie wpisuje się w ogólny krajobraz okolicy. Powstało wielopiętrowe uzupełnienie budynku z występami i kondygnacją schodkową. Prosta konstrukcja odznacza się klasyczną elegancją i powściągliwą aranżacją kolorystyczną. Budynek jest chroniony elewacją termoizolacyjną i wyróżnia się dwoma rodzajami tynków. Jednolita struktura tynku została przełamana poziomym pasem tynku o strukturze makaronu. Jasnoszara powierzchnia elewacji została rozluźniona kolorystycznie ramami okien i balustradą balkonową utrzymanymi w tym samym kolorze. Harmonijne wrażenie dopełnia cokół elewacyjny w kolorze okien.
Lazura hybrydowa zapewnia wydajne procesy pracyPodczas renowacji zewnętrznych wymagane było nie tylko pokrycie podbitki dachowej. Dlatego firma malarska z Calw poprosiła o wsparcie firmy Brillux. Na podstawie badania podłoża w obiekcie doradca handlowy Marcel Matijevic określił optymalne produkty.
Po czyszczeniu muru pruskiego i innych elementów drewnianych zastosowano lazurę hybrydową Lignodur TopGuard 280. Połączenie zalet spoiw alkidowych i akrylanowych w jednym produkcie umożliwiło wydajne procesy. Produkt ten przekonuje konsystencją zapobiegającą kapaniu i długim czasem otwarcia przy jednoczesnym szybkim schnięciu.
Lignodur TopGuard do tworzenia powierzchni bez widocznych łączeńPonieważ stara powłoka powierzchni była nienaruszona, nowe wykończenie zostało nałożone w dwóch przejściach. W ciągu dwóch kolejnych dni zespół Pantina zaaplikował je na wszystkich elementach – od drzwi wejściowych przez poddasza po elementy kratownic.
W rezultacie powstała powierzchnia bez widocznych łączeń zapewniająca ponadto dłużej utrzymującą się ochronę drewna z funkcją regulacji wilgotności. Żądany kolor drzewa orzechowego w połączeniu z atrakcyjnym efektem powierzchniowym Lignodur TopGuard zapewnia atrakcyjny wygląd prawdziwego drewna. Zastosowanie lazury na bazie wody wiąże się z niewielką emisją zapachów.
Extrasil 1911 – optymalne rozwiązanie do murów pruskichNa koniec nową powłokę otrzymały również powierzchnie tynków mineralnych. Dzięki Extrasil zespół Pantina stworzył odporną na warunki atmosferyczne i wysoce dyfuzyjną warstwę nawierzchniową o matowym wyglądzie. Zaleta: farba elewacyjna na bazie silikatowej łączy się z warstwą nośną w procesie krzemianowania.
Rzemieślnicy pokryli powierzchnie kolorem białym z akcentami w kolorze ochry. Obecnie powłoki elewacyjne charakteryzują się wysoką ochroną przed promieniowaniem UV oraz długotrwałą stabilnością.